Kırşehir’de hayatını Ahi Evran-ı Veli’nin hayatı ve felsefesinin yayılmasına adayan ‘Ahi Baba’ lakaplı Mustafa Karagüllü, 1.ölüm yıl dönümü nedeni ile anma programı düzenlenecek.

Kırşehir’de ve ülkemizde her yıl düzenlenen “Ahilik Haftası’nı başlatan, Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı’nın kurulmasına da öncülük eden Ahi Baba Mustafa Karagüllü’ düzenlenecek çeşitli programlarla Kırşehir’de anılacak.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu “Ahilik Haftası ile Esnaf Bayramı’nın kutlanmasına öncülük eden Ahi Baba Mustafa Karagüllü’nün yeri kolay kolay doldurulamaz. Onun temelini attığı Ahilik Esnaf Bayramımızı, Türkiye geneline yansıtarak, hafta olarak kutlanmasına da büyük emek ve katkı sundu. Ahi babamızı geçen mayıs ayında kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamıştık. Kırşehir’imiz ve Ahilik için büyük bir kayıp oldu. Bugün kendisini her zamankinden daha çok aradığımızı ve andığımızı belirtmek istiyorum.

Ahi Baba Mustafa Karagüllü 17 Mayıs Cuma günü Kümbetaltı Mezarlığı’nda kabri başında ziyaret edilecek. Saat: 12.30’da Ahi Evran’ı Veli Camii’nde Mevlidi Şerif okunacak. Saat:16.00’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde Ahilik ve Ahi Baba için yazılan Şiirler okunacak. Saat: 19.30 ‘da Cacabey Meydanında İftar Yemeği ve ardından Ahi Baba belgeseli, Şiir dinletisi programı düzenlenecek.