Kırşehir Belediye Başkanı  Selahattin Ekicioğlu, bu yıl 32.’si düzenlenecek olan Ahilik Haftası kutlamalarına tüm Kırşehir halkını davet etti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada  ‘’Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir.’’ diyerek 12. Yüzyılda, bu topraklarda, toplumsal adaletin sağlanması için ilk meşaleyi yakmış, Kırşehir’in tarihsel süreç içerisinde yarattığı en büyük değerlerden biri olan  Pir Ahi Evran-ı Veli’yi saygıyla anıyoruz. 

Başkan Ekicioğlu Bugün, O’nun felsefesinin ışığında, esnaf ve sanatkârımıza yerleşen yüksek ticaret ahlakı ve çalışma disiplinin, günümüzde de yaşatılması, hem ekonomik gelişimimiz hem de sosyal adaletin sağlanması açısından çok büyük önem taşımaktadır.  

Hemşehrisi olmaktan büyük onur duyduğumuz Ahi Evran-ı Veli’nin felsefesini yaşatmak ve yaymak bizim için büyük bir onurdur diyen Başkan Ekicioğlu,  Bu duygu ve düşüncelerle başta  esnafımız olmak üzere, bütün ticaret erbabının  Ahilik Bayramı’nı kutluyor; bütün hemşehrilerimizi, 16-21 Eylül tarihlerinde yapılacak olan 32. Ahilik Haftası Kutlamalarına davet ediyorum.’’ dedi.