1 - AHİ EVRAN-I VELİ KÜLLİYESİ

Anadolu topraklarında geniş bir esnaf teşkilatlanmasına öncülük eden Ahi Evran-ı Veli Hazretleri’nin türbesinin bulunduğu Ahi Evran Camii ve alanında yapılmakta olan Ahi Evran Külliyesi, Kırşehir’imizin tanıtımında önemli rol üstleneceği gibi, kıymetli bir kültürel mirasın temsilcisi olarak yeniden canlandırılması için de önem arz eden bir sosyal sorumluluk projesidir.  2013 yılı Haziran ayında inşaatına başlanan Ahi Evran Külliyemizin şu ana kadar; Sahne, sahne arkası birimleri, vip salonu, çok amaçlı servis birimleri ve çok amaçlı meydan ile WC-şadırvan, cami arkası park, Ahilik Müzesi binası tamamlanmıştır. Zanaatkarlar çarşısının inşaatı ve Müze teşhir tanzim proje çalışmaları devam etmektedir.

 

 

2 - BAĞBAŞI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Belediyemiz ve TOKİ işbirliğiyle 2009 yılında başlattığımız 2712 konuttan oluşan Bağbaşı Kentsel Dönüşüm Projesinin 768 konutluk  1. Etabı ve 24 derslikli İlköğretim Okulu, cami ve 760 konutun bulunduğu 2.Etap inşaatı tamamlanarak  hak sahiplerine teslim edildi. 1126 konutluk son Etap konutların kura çekimi yapılmıştır. Konutların teslimi 2019 yılı Şubat ayında yapılacaktır.

 

 

 3 - BAĞBAŞI AİLE YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

Kırşehir halkının sosyal belediyecilik imkânlarından daha fazla faydalanması için tasarlanan merkezde; çeşitli kurs salonları, spor alanları, bilgisayar laboratuvarları ve mini bir kütüphane yer alacak.

 

4 -  ŞEHİRİÇİ MİNİBÜS TERMİNALİ PROJESİ

Eski Pazar alanının bulunduğu  10.500M²’lik yer Şehir içi Minibüs olarak projelendirildi. Kırşehirlilerin ulaşım kalitesini arttıracak, kolay ulaşımı sağlayan, konforlu, işlevsel ve nitelikli bir terminal alanı hedef alınarak tasarlanan proje ile şehir içi ulaşıma bir düzen getirilmesi, ve kent sakinleri için rekreatif bir alan oluşturulması amaçlanmıştır.

 

 

5 - CEPHE DÜZENLEMELERİ PROJESİ

Her caddenin kimliğinin ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu göz önünde bulundurarak profesyonel bir ekiple hazırladığımız cephe düzenlemesi projemiz ile caddelerimizin daha nezih bir görüntüye sahip olması amaçlanmıştır.

 

6 - ARKEOLOJİ MÜZESİ PROJESİ

Medeniyetlerin merkezi şehrimizde tarihi kültürümüzün gelecek nesillere doğru bir şekilde ulaştırılabilmesi, modern bir ortamda sergilenmesi, yerli ve yabancı turistlere tarihimizi gösterebilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte şehrimize toplamda 8.000 M² kapalı ve açık alanı olan Arkeoloji Müzesi yapıyoruz.

 

7 - KALEHÖYÜK ARKEOPARK PROJESİ

Sert zemin çalışması tamamlanmıştır. Peyzaj çalışmaları da 2019 yılının ilkbaharında tamamlanacaktır.

 

8 - AÇIK HAVA ASTRONOMİ PARKI PROJESİ

İlimiz merkezde yer alan Cacabey Gök Bilimler Medresesi, hem ülkemizde hem de dünyada astronomi bilimleri açısından önemli bir yapı olarak bilinmektedir. İşte bu tarihi gerçeğin daha belirgin bir şekilde ortaya çıkması ve anlaşılması için ecdadımızın bu araştırmaları yaparken kullandığı aletlerin birebir aynısının bulunduğu bir Açık Hava Astronomi Parkı Projesi’ni tasarladık.

 

9 - OLOVO AHİ EVRAN - I VELİ KIRŞEHİR CAMİİ

Kardeş Şehir olduğumuz Bosna-Hersek’in Olovo Şehrine “Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami ” adını verdiğimiz 1520 M² alana 400 kişi kapasiteli  790 M²  cami yapıyoruz. Cami kompleksi içerisinde; Nikah salonu, derslikler, misafirhane, ofis, şadırvan ve wc olacak.

 

10 - KARAYOLLARI KAMPÜS YAPIMI PROJESİ

Bu proje ile; Takası yapılan mevcut Karayolları arsasına karşılık Karayolları Şube Müdürlüğüne Güneykent Mahallesinde; İdari bina, lojman, misafirhane, asfalt ünitesi, atölyelerden oluşan Karayolları Kampüs binası inşaatı devam etmektedir.