05.11.17 17:04
Belediye Kavşağında bulunan Atatürk Anıtı'nın yerini belirlenmesi için kurulan komisyon son kararını verdi.
 
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından Atatürk Anıtı'nın yerinin değişimi ve bu yerin belirlenmesi için başlattığı çalışma tamamlandı. 
Anıtın Cacabey Meydanına alınması kararı alınırken; 11.05.2017 tarihinde Ağalar Konağında bir toplantı yapıldı. 
Toplantıya Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, CHP İL Başkanı Yılmaz Zengin, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Birol Yurdugül katıldı. 
            Yapılan toplantıda, Belediye Kavşağında bulunan Atatürk Anıtı'nın oy birliği ile Cacabey Meydanına konması kararı verilirken; heyet, toplantı sonrasında Cacabey Meydanına geçerek Anıt için düzenlenecek yerde incelemelerde bulundu. 
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, " Ak Parti ve CHP İl başkanları, Esnaf Odaları, Ticaret Odası, Kent Konseyi ve ADD Başkanı ile Atatürk Anıtının yeni yerini birlikte belirledik. Resmi törenlerin Cacabey Meydanında yapılabilmesi için buraya taşınması konusunda görüş birliğine vardık, başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Atamızın Anıtı, Cacabey Meydanında törenlerde de çelenk sunulabilecek bir yere taşınacak. Meclis onaylayacak ve uygulamaya alınacak. Atamızın heykelinin daha ihtişamlı bir meydanda daha ihtişamlı durması bizleri mutlu edecek, gururlandıracak. Oy birliği ile alınan kararla Atamızın Anıtı'nı Cacabey Meydanına alacak; sağına ve soluna Türk Bayrağı çekerek Kırşehir'imizin Allah'ın izniyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına nasıl sahip çıkılıyor göstereceğiz. Bu anlamda duyarlılıklarından dolayı hemşerilerime teşekkür ediyorum " dedi