07.12.17 09:05
Kırşehir spor’un geleceği ile ilgili önemli kararların alındığı bir toplantı düzenledi. Toplantıya Vali Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ,Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve İl Genel Meclis Başkanı Barboros Dulkadir katıldı.
 
Kırşehir spor’u daha yukarılara taşıma gayretinde olduklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Kırşehirli hemşerilerimiz Kırşehir spor ile güzel günler gördü, sevinçler yaşadı. Biz de şehrimizin takımını layık olduğu yerlere çıkarmak adına ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket ederek teknik olarak bazı kararlar aldık. Bu kararlardan bir tanesi de Kırşehir spor’un yönetiminin değişmesi oldu. Kulübün yönetimini Belediye üstlenmiş durumda. Takımımıza Valilik olarak biz de İl Özel İdaremiz ile birlikte gereken desteği vereceğiz. Transfer yapılabilecek büyüklükte bir rakamı önümüzdeki günlerde Valiliğimiz olarak Kırşehir spor’a aktaracağız. Taşıma su ile değirmen dönmez. Bu nedenle altyapıyı sağlamlaştıracağız ve spora yönelik uzun vadeli projelere imza atacağız. Kırşehir spor’un altyapısını oluşturmamız lazım ki bu şehrin çocukları, gençleri o altyapıda görev alsınlar. Sporcularda ahlak yoksa ideal yoksa o takım başarıya ulaşamaz. Zihniyeti para olmayan ve bu memleketin çocuklarından oluşan altyapıdan bir kadro yetiştirmek zorundayız. Bu da sürekli olmalıdır. Spor kulübü binası da yakın zamanda faaliyete geçecek. Taraftarlarımız da takıma destek vermeye devam etsinler. Takımımıza başarılar diliyorum. Alınan kararların ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
 
Milletvekili Arslan ; Şehir takımları kültürün, eğitimin yanında kendisini gösteren önemli bir etkidir.
 
           Milletvekili Mikail Arslan da yaptığı açıklamada, “Kırşehirspor, Kırşehir’in ortak paydasıdır. Başarı ve başarısızlık bir kişiye ait değildir, toplumun tamamına aittir. Kırşehirspor da bütün bileşenlerin ortak çalışmaları sonucu ancak başarıya ulaşabilir. Bu yolda doğru bir strateji izlenilmelidir. Bugünden itibaren gerek mali sorunları, gerekse kurumsallaşma ile ilgili sorunları hep beraber çözeceğiz. Artan bir ivmeyle başarının giderek yükseleceğine inanıyorum. Şehir takımları kültürün, eğitimin yanında kendisini gösteren önemli bir etkidir. Belediyemizin bu işin içerisinde olması da çok önemlidir.” dedi.
 
Milletvekili Çetinkaya ; Kırşehir bütün işadamları, sivil toplum kuruluşları, seyircisi ile bir bütün olmalıdır
 
         Milletvekili Salih Çetinkaya ise, "Birlikten kuvvet doğar. Sportif faaliyetler sabır ister. Gösterilen emeğe saygı göstererek ve takıma destek vererek güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum. Kamuoyunun da bu konuya destek vermesi gerekmektedir. Kırşehir bütün işadamları, sivil toplum kuruluşları, seyircisi ile bir bütün olmalıdır. Kırşehirspor, Kırşehir’in önemli bir meselesidir. Biz de bu meseleye duyarsız kalamazdık. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
 
Başkan Bahçeci; Kırşehirspor’a Başkan adayı olarak Veli Şahin uygun görüldü
 
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’de yaptığı açıklamada Kırşehirspor bizim için son derece önemli  bugüne kadar milletvekillerimizle valimizle beraber  tüm desteğimizi  verdik.  Bizde belediye olarak  bütün giderlerini karşıladık. İstedik ki Kırşehirliler tarafından yönetilsin Levent Akçakoca başkanımızda sağolsun bizim ricamızla taşın altına elini koydu 1 yıl başkanlık yaptı ona da teşekkür ediyorum Gerçekten duruşuyla, dürüstlüğüyle ve gayretiyle çok sevdiğimiz bir kardeşimiz sonuç olarak kendisiyle de valimizle de yaptığımız istişarede yeni bir yapılanmaya ihtiyaç olduğu gündeme geldi ve  belediyenin bu konuda inisiyatif alması noktasında bir görüş birliğine vardık. Sadece belediye değil valiliğimiz, il özel idaremiz, milletvekillerimiz ve il başkanlarımız ile hep birlikte taşın altına elimizi koydu. 
Başkan adayı olarak da Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin’in olması uygun görüldü inşallah olağanüstü kongre süreci yaşanacak. Bu arada vakitte daralıyor transfer süreçleri devam ediyor  en hızlı şekilde arkadaşlar Levent Başkanla mevcut başkan ve mevcut yönetimle de konuşarak bu süreci  başlattılar. Uzun vadede bir başarı önemli bizim için bir tesis ve bir halı saha il özel idaresi yapıp Kırşehir spor’a verecek  bizim de vermiş olduğumuz bir çay bahçemiz vardı buna ilaveten birtakım işletmeleri de belki  bu manada değerlendireceğiz  ama nakit ihtiyacını da özel idaremiz, valiliğimiz ve biz belediyemiz , milletvekillerimiz, iş adamlarımızla da hep birlikte Kırşehir den  ne katkı alabilirsek  hep yukarıya, liderliğe ilerleyen bir anlayışla yaklaşacağız. Belki ilkinde olmaz ama sonra sağlam bir şekilde uzun süreli bir programla  inşallah yolumuza devam ederiz.  Arzumuz isteğimiz hem hoca hem  idareci hem futbolcu  mümkün olduğu kadar Kırşehirlilerden olsun sonuçta amatör bir kulübüz şuan da Kırşehirlilerin içinde olmaları son derece önemli . 
 Basın mensuplarımızdan da spora ilgi duyan çok kardeşlerimiz var kamuoyuna da söylüyoruz fikirlerini her zaman bizlerle paylaşsınlar ama her zaman birbirimizi destekleyici, motive edici  şekilde  hareketler etmek lazım sonuçta takım Kırşehir’in takımı  isminde belki belediye olacak ama sonuçta belediyede Kırşehir’in hepimizin. O açıdan şeffaf’lık da çok önemli çünkü futbol kulüplerinde en önemli sıkıntılardan biri de şeffaflık  hem mali açıdan hem idari açıdan şeffaflık  onun dışında paylaşımcı kucaklayıcı bir anlayışla inşallah güzel bir netice alınır diliyorum.  Bu süreçte valimiz, milletvekillerimizin de  manevi destekleri her zaman bizlerle  Kırşehir için zaten önemli olan birlikte hareket etmek, birlikte karar verip birlikte istişare edebilmek.  Bu konuda da bundan önce ki birkaç konuda da toplantımız oldu bundan sonraki konularda da olacak her konuda valimizle, milletvekillerimizle, il başkanımızla ve bütün paydaşlarla koordineli bir şekilde ilerliyoruz bereket vardır istişarede bu açıdan kırşehirspor’a da bu manada  bir düzenlemeyle ilk defa böyle bir şey gerçekleşecek inşallah hep birlikte Kırşehir sporumuzu geliştirerek belki ilerleyen süreçlerde başka adımlarda atılır. Bir başlangıcı yapacağız adayımız Veli Şahin’e de hayırlı olsun diyoruz inşallah iyi bir yönetimle yoluna devam eder  geldiğiniz için de hepinize teşekkür ediyoruz