07.13.17 13:42
15 Temmuz darbe girişimi konulu sergisi Cacabey meydanında açılışı gerçekleşti. Sergiye katılan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ;  Türkiye işgal edilmiş parçalanmış iç savaşa sürüklenmiş bir ülke haline gelecekti  o açıdan da o insanların hakkını gerçekten ödeyemeyiz dedi.
Başkan Bahçeci ; 15 Temmuzda yaşananların anlatıldığı bir fotoğraf sergisinin açılışını yapacağız hepsi birer fotoğraf karesi ama hepside Türk milletinin yazdığı kahramanlık destanın vesikaları aslında 15 Temmuzun arifesinde böyle bir sergi açtığı için gençlik hizmetleri müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.  
15 Temmuz bir kahramanlık destanı ve bu destanı milletimiz yazdı o açıdan bu mücadeleyi Fetö Terör Örgütü onun yandaşları onun destekçilerine karşı milletin yazdığı bu destanı  her zaman miletimizin hatırlaması hafızasında diri tutulması genç nesilleri aktarılması gerçekten son derece önemli çünkü bu tehlike hiçbir zaman bitmiyor şekil değiştiriyor ama her zaman bu tehlikeler mevcut olacak o açıdan millet olarak bu tehlikelere  göğüs gerebilmenin mücadele edebilmenin  yolunu milli bir şuurla  hep birlikte tek yumruk olarak mesele vatan olduğunda mesele Türkiye olduğunda  mesele demokrasimiz, milli çıkarlarımız olduğunda birlik olabilmenin en güzel resmi 15 temmuz fotoğraflarda göreceğiz 249 şehidimiz var o insanlar o gün canlarını vermeseydi  biz o gün meydanda toplanamazdık.  Hiçbirimiz işyerlerimizde,evlerimizde rahat edemezdik çünkü ; Türkiye işgal edilmiş parçalanmış iç savaşa sürüklenmiş bir ülke haline gelecekti  o açıdan da o insanların hakkını gerçekten ödeyemeyiz.
Gazilerimizin,şehitlerimizin o gün meydanlara çıkan yiğitlerimizin tankların önüne göğsünü siper eden kurşunlara göğsünü siper eden  insanların haklarını gerçekten ödeyemeyiz Allah  rahmet eylesin şehitlerimize, gazilerimize Allahtan acil şifalar diliyoruz ailelerine yakınlarına sabırlar diliyoruz. 
Bu mücadele 15 Temmuzda bitmedi  devletimiz şuanda bu fetö terör örgütünün ve sempazitanlarının  kökünü kazımak zorunda Türkiye’nin en büyük gelecekle ilgili meselesi budur. Bu mücadeleyi veren devlet görevlilerimizin her zaman yanındayız taşın altına elini koyan Türkiye’nin geleceği için askerimize, polisimize, savcılarımıza, hakimlerimize  bu temizliği yapan tüm devlet görevlilerimizin Allah yardımcısı olsun bizde onların millet olarak yanındayız işi sulandırmak isteyenlere kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Tabloya baktığım zaman en zor iş devletin işi devletimizin bütün kurumlarına sızmış bir yapı Allahın izniyle temizlenecek.  Başaramayacaklar, başaramadılar da inşallah bizde işimize dört elle sarılacağız vatana olan borcu birazda olsun ödemiş olacağız.  
Kırşehirlilerimizde buradan basın aracılığı ile bu sergiyi gezmeye davet ediyoruz belki öğle aralarında zor ama akşam vakitlerinde buraya gelip mutlaka çocuklarımıza gençlerimize göstermelerini tavsiye ediyoruz 15 Temmuz gecesi de yine burada bu meydanda geçen yıl olduğu gibi  nöbetimizi tutacağız birlik ve beraberliğimizi en güçlü şekilde sergileyeceğiz  tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olsun diyorum diyerek konuşmasını tamamladı.
Konuşmaların ardından 15 Temmuz sergisi gezilerek büyük bir beğeni topladı.