07.31.17 11:26
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yapımında sona gelinen Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanında  incelemelerde bulundu.
Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanı projesinin ne aşamada olduğunu yakından inceleyen Başkan Bahçeci çalışmalar hakkında görevlilerden bilgiler aldı. 
Başkan Bahçeci; “Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanında son hazırlıklar yapılıyor, açılışa hazır hale geldi. Büyük kuş bahçemiz bitti İnşallah Kırşehir’imiz muhteşem bir esere daha kavuşacak, önemli bir dinlenme ve  piknik alanını şehrimize kazandırdık.” Dedi.
Projeyle kentte ilk kez içerisinde onlarca kuşu barındıran bir kuş bahçesinin olacağını belirten Bahçeci, "Güzler alanının doğal yapısına müdahale edilmeden tasarladığımız projeyle konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basketbol sahası, oyun grupları, kafeterya, köprüler, idari binalar, büfeler, satış birimleri ve çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı ve eğitim alanları yer alıyor. İçerisinde onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de mevcut. İster kalabalık gruplar halinde, ister aileler halinde, piknik yapabilecek. “dedi