14.12.17 12:37

Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi iş birliği ile Kadın İstihdamı Sesim Olur musun konulu panel düzenlenecek.

Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ile Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu'nda Kadın İstihdamı Sesim Olur musun konulu paneli 16 Aralık 2017 Cumartesi günü düzenlenecek.

Duygu Canbaş Moderatörlüğünde NTV’den Buket Aydın, ATV’den Nihan Günay, HABER TÜRK’den Didem Arslan Yılmaz, TRT HABER’den Fuat Kozluklu, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu konuşmacı olarak katılacaktır.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kadın İstihdamı Sesim Olur Musun konulu panelde Kadın Zirvesinde kadınların istihdamının ve girişimci iş kadınlarının arttırılmasına yönelik projelerin yanı sıra çalışma ve sosyal hayat içerisinde karşılaşılan sorunlar görüşülecektir. Platformda tek gündem Kadın İstihdamı ve Girişimcilik olacaktır. Kadınları iş gücüne katılımı ve istihdam oranlarının düşüklüğü, Türkiye’nin istihdam alanındaki en önemli sorunlarından biridir. Ülkemizin kaynaklarından tam olarak yararlanmasını, çağdaş iş gücü piyasasının istenilen düzeye gelmesini engelleyen bu durum, kadın istihdamı sorununun genel istihdam ve işsizlik sorununundan ayrı düşünülemeyeceğini gözler önüne seriyor. Çalışmak isteyen, başarmak isteyen , sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir ruh ile ülkemizin geleceği çocuklarını yetiştirmek isteyen , aklını, emeğini, ortaya ; karşılığında da ikincilleştirilmeden sadece eşit olmak isteyen kadınların sesi bu proje. Bu düzenlenecek panelin amacı Kadının çalışma hayatındaki yerini her boyutuyla konuşup tartışılacaktır.

16 Aralık Cumartesi günü Saat:19.00’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzlenecek olan panele tüm hemşerilerimiz ve tüm kadınlarımız davetlidir dedi.