14.02.18 10:09

Daha modern ve kullanışlı yollar ve kaldırımlar için çalışmalarını sürdüren Kırşehir Belediyesi tüm ekipleriyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi, dört bir koldan asfaltı ve kaldırım çalışmaları biten caddelerde kaldırım kenarlarına peyzaj çalışmalarına başladı. Kaldırım çalışmalarının devam ettiği caddelerde, belediye ekipleri bir yandan şehir merkezini hazır hale getirmeye çalışırken, diğer yandan şehir estetiğini öne çıkaran başarılı çalışmaları imza atmaya devam ediyor.

Kırşehir’in en işlek caddelerinden biri olan Ankara, Terme ve Atatürk caddesinde, yayaların rahat bir biçimde yürüyüş yapabilmelerine çaba gösteren belediye, yaya geçişini engelleyen uygunsuz araç parklarını önlemek amacıyla proje dâhilînde cep parkların yapım çalışmaları da hummalı bir şekilde sürüyor.

Ana Caddelerde bulunan kaldırım kenarlarına da hem geliş, hem de gidiş her yönünde yer alan kaldırım ve yol kenarlarında peyzaj çalışmasının ardından bitkiler dikilecek. Bu sayede, yayaların kaldırımda rahatlıkla yürüyebilmesine imkân sağlanacak.

“Tüm kentimizin daha yeşil, daha güzel, daha çağdaş ve daha temiz olması için taviz vermeden, sistemli ve kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Ana Caddelerde yürüttüğümüz çalışmalarda bunun en güzel örneğidir” diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;

Ayrıca şunları kaydetti “Şehrimizde oluşan aksaklıkları giderip modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için sürdürdüğümüz çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Şehrin gelişip modern bir yapıya kavuşması için kaldırım, sert zemin, kilit parke ve çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Hedefimiz altyapı sorunu olmayan, modern, çağdaş bir Kırşehir’dir. Hizmet için verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmeye devam etmek. Halkımızla birlikte onlardan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız" dedi.