05.04.18 14:47

Kırşehir Belediyesi, farklı yaş grubu öğrencilere yönelik olarak futbol okulu açıyor ve geleceğin yıldızlarını arıyor.

Kırşehir Belediye spor Kulübü bünyesinde kurulan futbol okulu için kayıtlar 12 Martta başladı.

Güneykent Kırşehir Belediyespor tesislerinde Kırşehir Belediye spor, Sportif Direktörü Salih Eken nezaretinde gerçekleştirilecek futbol okulu çalışmaları için öğrencilerin ailelerinden malzeme ücreti 100 TL Aylık çalışma ücreti ise 50 TL olarak belirlendi.

Sportif Direktör Salih Eken, amaçlarının çocuklara günümüzün en popüler spor branşlarından olan futbolu tüm yönleriyle öğreterek onları kötü alışkanlıklardan korumak, sportif faaliyetlerle sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, yetenekli olanlarını ise ilk etapta Kırşehir Belediyespor Futbol Kulübü’nün altyapısına dahil etmek ve talep gelecek diğer futbol kulüplerinin bünyesine de kazandırabilmek olduğunu belirtti.

Kırşehir’de yaşayan aileleri, çocuklarını futbol okulundan istifade etmeye çağıran Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci şunları kaydetti: “Kırşehir Belediyesi Futbol Okulumuzdan 2003 ila 2012 yaş aralığındaki gençlerimiz istifade edebilecek. 2003-2005 -2006-2008-2009-2010-2011-2012 yaş aralığında yer alan gençlerimiz farklı grupta futbol okulumuzda kurs görüp mesai yapacaklar. Çalışma günleri Cumartesi –Pazar günleri arasında yürütülecek çalışmalarla inşallah yakın gelecekte hem İlimizin futbol kulübüne, hem de daha büyük futbol kulüplerimizin bünyesine birer yıldız futbolcu olarak bu çocuklarımızı kazandırabilmek en büyük sevinç kaynağımız olacaktır. Futbol Okulumuzda gençlerimizi de değerlendirmeyi hedefliyoruz.

Başkan Bahçeci Belediyemizin görevleri arasında halkımızın ve özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimi bulunmaktadır. Bu konu ayrıca vizyonumuzdur. Belediyemiz spor okulları bünyesinde birçok spor dallarında çocuklarımıza hizmet vermekteyiz. Bu faaliyetlerimiz arasına futbol okulunu da alarak İlimizi sporcu yetiştirme de marka kent yapmak yönünde projelerimizi hazırlıyoruz.

Başkan Bahçeci Belediyemiz Futbol Okulunda ,çocuklarımızın futbola olan sevgisi ve bağlılığını vesile ederek çocuklarımızın ahlaki ve eğitim seviyelerini bir disiplin altında üst seviyelere çıkarmaktır. Türkiye nin birçok ilinde imkânlarımız doğrultusunda maçlar yapacağız. Bu maçlarla büyük organizasyonların Kırşehir’imizdeki yetenekleri keşfetmelerine olanak sağlayacağız.