28.06.18 14:26

 Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Sınavı’na girecek adaylar için bir mesaj yayınladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 30 Haziran 2018 – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin geleceği açısından önemli olduğunu ifade eden Başkan Bahçeci, bu hafta gençlerin Yükseköğretim kurumları sınavına gireceği bu sınavın gençler ve ailelerin heyecanını ve umutlarını paylaştığını söyledi.

Başkan Bahçeci; “Bilmelisiniz ki, sınav öncesi ve sınav esnasında en önemli stratejiniz, her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak, kendinizden emin, olumlu bir bakış açısıyla, motivasyonunuzu yüksek tutmak, ayrıca ruh ve beden sağlığınız ile aile saadetinizin her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamak olmalıdır” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin göstereceği başarıda öğretmenlerin çok önemli bir payı olduğuna vurgu yapan Başkan Bahçeci, bu zorlu sınav maratonuna öğrencileri hazırlayan öğretmenlere katkılarından dolayı teşekkür etti.

Anne ve babalara da seslenen Başkan Bahçeci ,kalan günlerin önemine değinerek, sınav sonucu ne olursa olsun gençlerin yanında olmamız gerektiği ve onlara moral verilmesi gerektiğini belirtti. Bahçeci;“ Bu onların stresini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etki gösterecektir. Sınav sonrasında da bugün olduğu gibi çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, gözbebeğiniz, canınızdan bir can. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam eder” dedi.