08.02.18 10:00

 Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali dolu dolu geçecek

 Bozkırın Tezenesi" adı ile ünlenen bozlak usta Neşet Ertaş, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinin işbirliği ile bu yıl ikincisini düzenleyeceği Kültür Sanat Festivali'yle anılacak.

 Festivali, Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği ve Ankara Güzel Sanatlar ve Müzik Üniversitesi iş birliğinde organize ettiklerini vurgulayan Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, konser, söyleşi ve sergilerle dolu bir festival planladıklarını ifade etti. Bozkırın tezenesi için organize edilen festivalin, yurt dışındaki hemşerilerinin de katılımını sağlamak amacıyla bu yıl Ağustos ayında gerçekleştirileceğini belirten Başkan Bahçeci, "Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali'nin birincisini geçen yıl eylül ayında yapmıştık. Bu yıl ağustos ayının ilk haftasına aldık. Programı hazırladık. Bu yıl Ağustos ayına almamızın bir sebebi de yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin bu festivale katılmasını sağlamak. Yaz ayında katılımın daha yoğun olacağı şeklinde bir görüş birliği oluştu.

 Haydi, Kırşehir Cacabey Meydanında Farklı Yöresel Lezzetleri Tatmaya…

 Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde Neşet Ustanın ismine yakışır bir Festival olacak, 3 gün boyunca yapılacak etkinliklere herkesi bekliyoruz, Cacabey Meydanı’nda yöresel lezzetler, hediyelik eşya stantları da yer alacak. Cacabey Meydanı'nda halka açık ve ücretsiz şekilde saat 19.30 da başlayacak konserler gerçekleştirilecek. 5 Ağustos Pazar günü saat 15.00 de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Sayın İbrahim Kalın, Ankara Güzel Sanatlar ve Müzik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erol Parlak, THM sanatçıları Kübilay Dökmetaş ve Okan Murat Öztürk’ün konuşmacı olarak katılacağı söyleşi programı programı düzenlenecek. Aynı zamanda burada “Neşet Ertaş’ın Şehirleri ”konulu bir de sergi açılacak. Konserlerimizin yapılacağı alan etrafında 20 dükkândan oluşacak yeme, içme mekânları da oluşturulacak.Tamamı Kırşehir esnafı olacak stantlarda Akçakent kavurması ve döneri, Mucur köftecisi gibi yerlerde ailemizle hem yemeklerimizi yiyebileceğiz hem de muhteşem müzik ziyafetini dinleyeceğiz, 

 3 gün sürecek festivalde Börek çeşitlerinden, kebap çeşitlerine, çiğköftesinden, sucuğuna kadar pek çok yöresel lezzet sunulacak. Yani insanlar ailesiyle gelip hem yemeğini yiyecek hem de müzik dinleyecek. Yurt dışından da Neşet Ertaş müziği yapan sanatçılar gelecek.

 Herkesi 3, 4 ve 5 Ağustos tarihlerinde Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali için Kırşehir'e davet ediyoruz. Neşet Ertaş ve halk müziğinin doya doya yaşandığı güzel bir festivalde herkesi burada görmeyi arzu ediyoruz” dedi