1 - GEZEGENEVİ ve KÜLTÜR PARK PROJESİ

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’mizin önünde yer alan alana tasarladığımız Gezegen Evi Projesi içerisinde; bir zamanlar gök bilimlerinde önemli bir yere sahip ilimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin gezegenler, uzay ve gök cisimleri ile ilgili daha detaylı bilgilere erişip, öğrenmeleri için Gezegen Evi ile Yine aynı alana tasarladığımız Kültür Park projesi içerisinde; kültürel faaliyet alanları, kafeterya, çocuklar için egzersiz alanları, buz pateni pisti (kış aylarında), yaz aylarında yansıma havuzu, açık hava sineması, ozanlar kütüphanesi, oturma alanları ve koru alanları yer alacak.

2 - HALI MÜZESİ PROJESİ

 

3 - ULU CAMİ PROJESİ

Eski Sanayi bölgesinde ki mevcut caminin yerine yapılması planlanan ve bu alana göre tasarlanan projemiz yapıldığında yaklaşık 7 Bin kişiye hizmet verecek bir cami olacak. Şehir merkezindeki Cacabey Camisine alternatif olarak cenaze namazlarının kılınabileceği Ulu Cami Projemiz gasilhaneleri ve sosyal donatılarıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en görkemli cami yapılarından biri olacak.

 

4 - ÂŞIK PAŞA CUMARTESİ PAZARI PROJESİ

Âşık Paşa Mahallesinde bulunan Cumartesi Pazarı yenilenerek Kırşehir’imize yakışır bir pazaryerine haline getirilecek. Bu proje ile pazar alışverişinin daha uygun koşullarda yapılması amaçlanarak modern sistemlerle donatılmış bir pazar yeri tasarlanmıştır.