Kırşehir Belediyesi Kırşehirlileri,  kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyor. Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Nurdan İpek bir konser düzenledi.

Konser öncesi bir konuşma yapan Sanatçı Nurdan İpek’te Kırşehir’de olmaktan hemşerileri ile birlikte vakit geçirmekten dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti. Kırşehir’e Selahattin Başkanla bahar geldi yapacağı güzel hizmetleri ile de Kırşehir’imiz daha da ileri gidecek dedi.

                                 

Başkan Ekicioğlu yaptığı konuşmada, Bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayan Nurdan hanıma teşekkür ediyorum. Baharı hep birlikte yeşerttik, bu kokuları hep birlikte soluyuyacağız. Kırşehir bir Kültür Kenti özellikle bozlak ve ozan kültüründe önemli bir yeri var. Bizde Kırşehir’e yakışır gelecek kuşaklara aktarmak için UNESCO’ya bir müracaatta bulunduk. Bizden önce müracaatta bulunan iller kabul görmedi bizim projemiz UNESCO’ya ulaştı ve ayakları yere basan bir proje özel bir kültür. Dünyada korunması gereken bir proje bunu UNESCO’da kabul etti. Bu Kültürü hep bitlikte koruma altına alacağız. Sadece abdal geleneğini değil kendi ozanlarımızı ve kendi sanatçılarımızı yetiştirerekten de bu coğrafyadan da hep var olmaya devam edeceğiz. Türkiye’ye örnek bir kültür ihracatı yapacağız Kırşehir’den.

                                 

Başkan Ekicioğlu, Hoş görünün merkezi, Anadolu’nun merkezi,  Ahi Evran’ın, Aşık Paşaların, Yunus Emrelerin, Hacı Bektaş’ı Velilerinin, Muharrem Ertaş, Çekiç Alilerin memleketi. Aşık Said’in torunu da aramızda. Önümüzdeki ayda Ahilik etkinliklerini düzenleyeceğiz. Daha sonrada Neşet Ertaş ustamızın ölüm yıl dönümünü ailesi ile birlikte gönülden Türkiye’nin sanatçı kesimi ile birlikte Neşet ustamıza yakışır bir şekilde anma etkinliği düzenleyeceğiz. Ahilik kutlamalarına ve Neşet Ertaş’ın ölüm yıl dönümünde anmaya herkesi bekliyoruz. İyi ki varsınız. Sizin sayenizde bu sanatçılar yetişiyor. Biz her zaman Kırşehir’de görmek istiyoruz. Hepiniz var olun sağolun.

                                  

Nurdan İpek birbirinden güzel  söylediği  türkülerle Kırşehir’li hemşerilerine hoş vakit geçirmelerini sağladı.