01.09.15 13:39

14 Mahalleye, 14 Park projesi kapsamında; Yenice Mahallesi GAZİ PARKI, Gölhisar Mahallesi GÖLHİSAR PARKI, Çukurçayır Mahallesine AĞALAR PARKI ve HILLA NÜLİFERLİ PARK, Kervansaray Mahallesi ANADOLU PARKI ve KERVANSARAY PARKI, Bahçelievler Mahallesi BAHÇELİEVLER PARKI ve YEŞİLAY PARKI, Nasuhdede Mahallesi NASUHDEDE PARKI, Kuşdilli Mahallesi HIZIRAĞA PARKI ve TERME ŞADIRVAN PARK, Bağbaşı Mahallesi CEVİZLİ PARK, Güldiken Mahallesi GÜLDİKEN PARKI, Ahi Evran Mahallesi KUYUBAŞI PARKI, Kındam Mahallesi DEĞİRMENDERE PARKI, Kayabaşı Mahallesi KAYABAŞI PARK’LARININ yapımına başlanmış olup, 2012 yılının ilk yarısında hizmete girmeleri planlanmıştır.

Gölhisar Parkı ;

Gölhisar parkımız mesire alanı olarak kullanılan içerisinde çocuk oyun alanları, mini futbol sahası, kameriyeler, piknik masaları ve ahşap banklarla çeşitli oturma mekanları oluşturulan, mevcut gölün çevresinde ahşap iskeleler ve kameriyeleri, anfi betonarme tribünü ile görsel açıdan zenginleştirilmiş bitki dokusu halkımızın yeşile olan ihtiyacını karşılamaktadır. Aydınlatma sistemi ile alanın gecede kullanımı sağlanmaktadır. Mevcut gölün içerisinde su bisikleti gezintisi yapılarak çeşitli eğlence aktiviteleri ile ailelerin günün erken saatinden geç saate kadar hoşca vakit geçirebileceği, dinlenebileceği bir mekan oluşturulmuştur.

 

Hılla Nilüferli Park ;

Hılla parkımız şehir merkezimizden rahatlıkla ulaşabileceğimiz, zengin bitki dokusuyla dikkat çeken güzide parklarımızdan birisidir. İçerisinde çocuk oyun alanları, kameriye ve ahşap oturma bankları, seyir terasları bulunmaktadır. Muazzam bir güzelliğe sahip olan doğal yetişen nilüfer bitkileri ile göl görülmeye değerdir. Gölün çevresinden dolaşılan ahşap döşeme ve iskelelerle alanın estetiği artırılmıştır.Çeşitli ev yemeklerinin de yapıldığı açık ve kapalı alanda hizmet veren restoranımızda bulunmaktadır.

 

Gazi Parkı ;

Şehir merkezimizde bulunan gazi parkımızda vatandaşların yürüme mesafesinde gideceği, spor alanları ve çocuk oyun alanları, kameriye ve ahşap banklar ile açık kapalı oturma-dinlenme mekanları gibi çeşitli aktivitelerini yapacakları, kafeteryası ile yeme içme ihtiyaçlarını giderecekleri ve bitkisel düzenlemelerle bol yeşil alanları ihtiva eden, kuru havuz ışıklı fiskiye sistemleri görsel açıdan zengin bir park alanımızdır.

Proje fotoğrafları için tıklayınız...