Tarih: 16.01.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: ASFALT SERİM İŞLEMLERİMİZ, YENİ ASFALT SEZONUNDA DA DEVAM EDECEK

Kırşehir Belediyesi, Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun, “Girilmedik mahalle bırakmayacağız!” sözünden hareketle, alt yapısını gerçekleştirdiği pek çok noktada sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi.

 

        Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun, “Girilmedik mahalle bırakmayacağız!” sözünden hareketle Kırşehir Belediyesi, alt yapısını gerçekleştirdiği pek çok noktada sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Atıl vaziyetteki asfalt plent tesisi devreye sokularak gerçekleştirilen çalışmalarda bugüne kadar 132 bin ton sıcak asfalt serimi yapıldı ve şehir merkezindeki yaklaşık 88 kilometrelik yol, sıcak asfalta kavuştu. Başkanımız Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

 

         “Bugüne kadar yol yapım çalışması için dokunulmayan pek çok bölgeye el atan Kırşehir Belediyesi, vatandaşların mağduriyetini gidererek rahat ve konforlu bir ulaşım imkanına kavuşması gereken bölgelerdeki 310 bin 852 metrekarelik satıh kaplama işlemi gerçekleştirdi. Soğuk asfalt olarak da bilinen çalışma kapsamında 62 kilometre uzunluğundaki yol asfalta kavuşturuldu. Böylece sıcak asfalt ile birlikte toplamda 150 kilometrelik yol asfaltlandı. Sıcak ve soğuk asfalt serim işlemi 2023’te daha da arttırılacak.

Biz Kırşehir Belediyesi olarak alt yapı ile birlikte üst yapı çalışmalarına da önem veriyoruz. Amacımız Kırşehir’i daha modern ve örnek bir şehir kimliğine kavuşturmaktır. Bu kapsamda 400 bin metrekarelik alana kilit parke serimi gerçekleştirildi. Ayrıca önümüzdeki sezon için yapılan ihaleyle 400 bin metrekarelik alana da kilit parke serim işlemi gerçekleştirilecek.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA