Tarih: 27.09.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, BELEDİYE GAZETESİ’NİN SORULARINI YANITLADI

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi’nin yoksulluğu azaltmaya yönelik çalışmalarını Belediye Gazetesi’ne anlattı

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi’nin Derin Yoksullukla ilgili çalışmalarını Belediye Gazetesi’ne anlattı

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından PDF olarak yayınlanan Belediye Gazetesi’nin 25 Eylül 2023 tarihli 155. Sayısında  “2019 yerel seçimlerinden bu yana belediyenizin yoksulluğu azaltmaya yönelik çalışmalarından bahseder misiniz? Bu çalışmalarınız kapsamında önümüzdeki dönemde hedefleriniz nelerdir?” şeklindeki soruları yanıtladı. Başkanımız Ekicioğlu, verdiği yanıtlarda şunları ifade etti:


            “Toplumsal cinsiyet eşitliğine önem veriyoruz. Kadınlar, mayıs ayında hizmete sunduğumuz Kadın Emek Pazarı’nda ürünlerini satışa sunuyor, ekonomik açıdan güçleniyor ve toplumsal yaşamda da aktif olduklarının altını çiziyor. Kadınların kendi ayakları üzerinde durması ve kendi yaşamlarını yönlendirmesi bizim için çok önemli. Kasım 2021’de Farbel Boya Fabrikası’nı ve fabrika alanını aldık. Kırşehir’in ve çevre illerin faydalanacağı bir projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Kırşehir’de 300.000 büyükbaş, 200.000 küçükbaş hayvan yetiştiriliyor. Fabrika alanına kesimhane ve et entegre tesisi kurmayı planlıyoruz. Böylelikle karkas etleri işleyerek tüketime hazır hâle getireceğiz.


            İşlenmiş etleri, kooperatifler aracılığıyla diğer illere göndereceğiz, o illerdeki tüketicilere kaliteli ve uygun fiyatlı et ulaştıracağız. Bu proje sayesinde istihdama da katkıda bulunacağız. Belediyemize kazandırdığımız 200.000 metrekarelik fabrikanın 14.000 metrekarelik kapalı alanını tarımsal ürünler için kullanmayı hedefliyoruz. Fabrikayı, boya-kimya işi yapan bir işletmeciye üretim yapması için kiraya verdik ve istihdam yarattık. Entegre et tesislerini kapsayacak faaliyetlerin yürütüleceği alanın projesi tamamlandıktan sonra yüzlerce kişiye istihdam imkânı sunacağız. Bölgemizde üretilen sütler toplanarak Aksaray’daki süt işleme tesislerine satılıyor. Amacımız, bölgemizde ve Ankara-Bala- Sarıyahşi, Yozgat-Yerköy, Nevşehir-Hacıbektaş ve Aksaray- Ortaköy’ün köylerinde süt üreticiliği yapan vatandaşlardan ürettikleri sütü almak, kuracağımız süt işleme tesislerinde işlemek, paketlemek, peynir ve tereyağı üretmek. Bu ürünleri büyükşehir belediyelerine ve kooperatiflere satacağız.

Tarıma dayalı sanayiyi geliştirmek için yatırım yapacağız. Günümüzde gıdaya ihtiyaç daha da arttı. Bu nedenle gıdaya dayalı bir üretim tesisi kuracağız, vatandaşların ucuz ve kaliteli gıdaya ulaşması için çaba göstereceğiz. Projemiz, başka belediyelere de örnek olacak, bölgede yaklaşık 10.000 ailenin hayatına dokunacağız.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA