Tarih: 19.09.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, GAZİLER GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI

Başkanımız Ekicioğlu: Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından  Mareşal rütbesi ile Gazi unvanı verilişinin yıldönümü ve Gaziler Günü’nü kutluyorum.”

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde, Gaziler Günü nedeniyle hazırlanan programa katıldı.

 

Gaziler Günü nedeniyle, 19 Eylül 2023 Salı günü saat 10.00’da Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mız okundu. Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:


Bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun, Türk Ulusunun tarih boyunca ödün vermediği bir yaşam ilkesi olduğuna dikkat çeken belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, "Ulusumuz, canından üstün tuttuğu yurdunu korumak için hiçbir özveriden kaçınmamış, bölünmez bütünlüğüne yönelen tüm tehditleri yok etme başarısını göstermiş yüce bir Ulustur.” dedi. 


“Ulusumuz, canından üstün tuttuğu yurdunu korumak için hiçbir özveriden kaçınmamış, bölünmez bütünlüğüne yönelen tüm tehditleri yok etme başarısını göstermiş yüce bir ulustur. Şanlı tarihimiz, bu uğurda kazanılan zaferler ve kahramanlık destanları ile doludur. Kuşaktan kuşağa aktarılarak sürdürülen bu kararlılık ve bilinç, bizleri, bağımsız bir devlete ve çağdaş bir Cumhuriyet’e kavuşturmuştur. Yurttaşlarımızın kararlılığını büyük bir zafere dönüştürerek varlığımızı güçlendiren Ulu Önderimiz Atatürk, kurduğu Cumhuriyet’le bizlere, bireyi yurttaş konumuna yükselten çağdaş bir devlet, yeni bir yaşam biçimi, aydınlık yarınlar armağan etmiştir.” 


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Sakarya Zaferi’nden kısa süre sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal rütbesi ve Gazi unvanını vermesi, Türk Ulus’unun Yüce Önder’e güveninin, sevgisinin ve bağlılığının anlatımı olmasının yanı sıra, O’nun kişiliğinde şehitlere ve gazilere duyduğu saygının da göstergesidir.


Bizlere bağımsızlığımızı ve Cumhuriyeti armağan eden, yurt topraklarında özgür ve huzur içinde yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere, tüm kahramanlarımıza ve gazilerimize sonsuz şükran ve gönül borcu duyuyoruz. Onların ülkülerini, yurt sevgilerini, görev bilinçlerini, gelecek kuşaklara örnek göstererek, her karışı hak edilerek kazanılan yurt topraklarını koruyacak, Cumhuriyetimizi sonsuza değin yaşatacağız.


Bu bağlamda, dünyadaki gelişmeleri özümseyerek Türkiye’nin, dünyanın güçlü ve demokratik ülkeleri arasında yer almasını sağlamak bizlere düşen en büyük görevdir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın en değerli simgelerindendir. Gazilerimize saygı duymak, sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve haklı isteklerinin karşılanması için çaba göstermek, toplum olarak önemli sorumluluğumuzdur.

Bu yurtsever insanlarımızın, yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır biçimde iyi koşullar altında sürdürebilmelerinin sağlanması, yalnızca onlara olan borcumuz değil, ulusal dayanışmamızı güçlendirmenin de değişmez koşuludur. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından  Mareşal rütbesi ile Gazi unvanı verilişinin yıldönümü ve Gaziler Günü’nü kutluyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA