Tarih: 20.09.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, GAZİLERLE DAYANIŞMA YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle sabah Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı Önündeki programın ardından, akşam saatlerinde de Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Bahattin Kaya, dernek üyeleri ve aileleri ile de Ağalar Konağı'ndaki dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

 

“Şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın en değerli simgelerindendir. Gazilerimize saygı duymak, sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve haklı isteklerinin karşılanması için çaba göstermek, toplum olarak önemli sorumluluğumuzdur.” diyen Başkanımız Ekicioğlu, burada yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

 

“Çok değerli gazilerimiz, hepinizin bildiği üzere Ulusumuz, canından üstün tuttuğu yurdunu korumak için hiçbir özveriden kaçınmamış, bölünmez bütünlüğüne yönelen tüm tehditleri yok etme başarısını göstermiş yüce bir ulustur. Şanlı tarihimiz, bu uğurda kazanılan zaferler ve kahramanlık destanları ile doludur. Kuşaktan kuşağa aktarılarak sürdürülen bu kararlılık ve bilinç, bizleri, bağımsız bir devlete ve çağdaş bir Cumhuriyet’e kavuşturmuştur. Yurttaşlarımızın kararlılığını büyük bir zafere dönüştürerek varlığımızı güçlendiren Ulu Önderimiz Atatürk, kurduğu Cumhuriyet’le bizlere, bireyi yurttaş konumuna yükselten çağdaş bir devlet, yeni bir yaşam biçimi, aydınlık yarınlar armağan etmiştir.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Sakarya Zaferi’nden kısa süre sonra Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal rütbesi ve Gazi unvanını vermesi, Türk Ulusunun Yüce Önder’e güveninin, sevgisinin ve bağlılığının anlatımı olmasının yanı sıra, O’nun kişiliğinde şehitlere ve gazilere duyduğu saygının da göstergesidir.

 

Bizlere bağımsızlığımızı ve Cumhuriyeti armağan eden, yurt topraklarında özgür ve huzur içinde yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere, tüm kahramanlarımıza ve gazilerimize sonsuz şükran ve gönül borcu duyuyoruz.


Yurtsever insanlarımızın, yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır biçimde iyi koşullar altında sürdürebilmelerinin sağlanması, yalnızca onlara olan borcumuz değil, ulusal dayanışmamızı güçlendirmenin de değişmez koşuludur.


Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşal rütbesi ile Gazi unvanı verilişinin yıldönümü ve Gaziler Günü’nü kutluyor; hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA