Tarih: 04.06.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NDAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

Modern toplumların olmazsa olmazlarında olan temiz çevreyi oluşturmak ve korumak hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir.

Çevreyi korumak adına poşeti paralı yapıp, dünyanın bütün plastik atıklarını ithal eden; ağacı, denizi; doğayı hiçe sayan bir anlayışa karşı, biz de Kırşehir Belediyesi olarak “Doğayla barışık temiz Çevre”yi savunuyor ve korumaya devam ediyoruz.

Rüzgârın ve güneşin doğaya ve insana sunduğu olanakların bilinciyle doğayı tahrip etmeden, yeni enerji kaynakları oluşturmanın da uzun vadede doğaya ve çevreye büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz.

Kırşehir Belediyesi olarak, Güneş Enerji Santrallerimizin kurulmasıyla birlikte karbon salınımının da önüne geçilerek Çevre Dostu bir projeyi hayata geçirdik. Böylesi bir proje ile ağaçlarımızın da doğaya katkısını arttırıyoruz. Güneş panellerinin ilimiz ve çevremiz için de önemli bir faktör olduğunun bilincindeyiz.

            Belediyemiz için Güneş Enerjisi’nin ilk ve en önemli avantajı bir defaya mahsus olmak üzere panel üretimi sırasında çıkan emisyonun ötesinde herhangi ilave bir sera gazını süreç içerisinde atmosfere yaymamasıdır. Bu durum hem Belediyemiz hem de ilimiz ve çevremiz açısından çok önemli bir kazanımdır.

            Kırşehir Belediyesi olarak çevreye duyarlı tüm Yeşil Enerji Teknolojilerinin arkasındaki ana itici güç olan çevre Dostu projelerin çoğalması umuduyla tüm hemşehrileriminÇevre Gününü kutluyorum.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA