Tarih: 09.05.2024
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NDAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, Engellilerin sadece bu haftada değil her gün hatırda tutulması gerektiğini belirterek şunları ifade etti:

 

 “Engelli bireylerimizin fiziksel çevreye erişim noktasında sivil toplum kuruluşları ile birlikte tüm kurumlar ortak çalışmalı ve onların yaşam ve hareket alanlarında kolay hareket etmeleri için çalışmalar yapılmalıdır. Engelli bireylerimizin çalışma hayatına katılmaları için merkezi yönetim tarafından da pozitif ayrımcılık uygulanmalı ve onların istek ve talepleri dikkate alınmalıdır.

 

 Engelli sporcularımız hem altyapılarda hem de bireysel ve takım sporları açısından ödenek bulmakta ve sporcu yetiştirmekte kesinlikle çok zorlanıyorlar. Bu konuda da gerekli açılımların yapılmasını önemsiyoruz.

 

 Eğer azim ve kararlılıkla yola çıkılırsa, engelli kardeşlerimizin önlerindeki engelleri rahatlıkla aşabildiklerini düşünüyorum. Parlamentoda da zaman zaman engellilerle ilgili toplantılar yapıldığına tanık oluyoruz ve Engelliler Haftasında da onları bir şekliyle anıyoruz ama işi sadece bir haftaya indirgemek, 365 günü bir haftaya indirgemek gibi bir kolaycılığa siyasetin de kaçmaması lazım.

 

 Hayatın hemen hemen her aşamasında eğer bir engelli, bir sorunla karşılaşıyorsa o sorunu çözmek hepimizin vicdani görevidir. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA