Tarih: 23.11.2023
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
        Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu tüm öğretmenlerimizin, atanamayan öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
        Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:
        “Gelecek aydınlık günlerimizi inşa edecek çocuklarımızı emanet ettiğimiz, her koşulda görevlerini yerine getirmek üzere yılmadan çaba sarf eden öğretmenlerimiz, ülkemizin sosyal, kültürel, bilimsel ve ekonomik alanlarda gelişiminin mimarlarıdır.
        Öğretmenlerimiz; tarih boyunca bilginin, uygarlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini en güzelini hak etmektedir. Unutulmamalıdır ki sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişiler öğretmenlerimizdir. Çünkü bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak tek bir meslek vardır, o da öğretmenliktir.
        Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!” sözü ise öğretmenlerimize verdiği önemin açık bir göstergesidir.
        Her çocuk ve yetişen her nesil, öğretmenlerimizin sevgi ve irfan yüklü kollarında olgunlaşmakta; ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.
        Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin; atanamayan öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA