Tarih: 29.12.2021
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU: MİLLET İTTİFAKI OLARAK SAHADA VE HALKIMIZIN YANINDAYIZ!

BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, BASIN TEMSİLCİLERİ ZİYARETİNE BAŞLADI

 

Başkanımız Ekicioğlu: Amacız Kırşehir’in gelişimi ve halkımızın her alanda rahatlamasıdır; bu noktada art niyeti olanlar da Kırşehir Belediyesi’nin çalışmasını engellemekten vazgeçip kirli ellerini çeksinler!

 

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Milletvekilimiz Metin İlhan, Başkan Yardımcımız Osman Uçar, CHP İl Başkanı Baran Genç ve İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen ile birlikte gazete ziyaretleri kapsamında 28 Aralık 2021 Salı günü Kırşehir Çiğdem Gazetesini ile Kırşehir Memleket-Kırşehir Yeşilyurt gazetelerini ziyaret etti.

 

 Kırşehir Çiğdem gazetesi sahibi Salih Güner ve Kırşehir Memleket-Kırşehir Yeşilyurt gazeteleri sahibi Murat Sürmeli ile gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulunan Başkanımız Ekicioğlu, Millet İttifakı olarak ülkenin ve şehrin sorunlarını bildiklerini ve bu bağlamda çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini ifade etti. Güner ve Sürmeli’nin sorularını da yanıtlayan Başkanımız Ekicioğlu gündeme ilişkin düşüncelerini aktarırken şunları ifade etti:

 

            “Bugün Türkiye’nin geldiği noktada sorunların çözümünün de hukuk ve demokrasi yoluyla olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti birlikteliği de sorunların çözümü ve aşılması noktasında çok önem arz etmektedir.

 

            Yaşanan siyasi gelişmeler ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz da hem partilerimiz hem de belediyelerimizin bugün seçim olacakmış gibi vatandaşın yanında ve çözüm odaklı çalışlalar yapmasını gerektiriyor. Biz de bu bağlamda Millet İttifakı olarak seçim olsa da olmasa da Kırşehirli hemşehrilerimizin huzur ve refahı için sahadayız ve çalışmalarımız aralıksız sürüyor.

 

            Ekonomik alanda yaşanan gelişmeler de göstermiştir ki istihdama ve üretime yönelik çalışmalar yapmadan ve projeler üretmeden halkımızın refaha kavuşması çok zordur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak yıllardır atıl durumda bulunan Farbel Boya Fabrikası ve alanını alarak büyük bir projenin başlatılması için öncülük ettik. Kurmayı hedeflediğimiz ve Büyükşehir Belediyelerimizi de projelerimize dahil etmeyi düşündüğümüz bu projemizle Belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek olacağız. Bununla birlikte 20 Milyon Liralık tasarruf sağlamayı hedeflediğimiz GES Projemiz başta olmak üzere Kırşehir’de yapılamaz denileni yaptık. Ahi Külliyesi içerinde 32 meslek grubunun faaliyette bulunacağı iş yerlerine, söz konusu yerlerin faaliyete geçebilmesi için şirkete devrederek iskân verdik.

 

Gelinen süreçte borcumuzu 462 Milyon gibi devasa bir rakamdan 190 Milyona düşürerek yaptık. Üstelik yatırımlarımızın tamamını da sıfır kerdi ile gerçekleştirerek Türkiye’de örnek bir Belediyecilik sergiliyoruz.

 

Özellikle 2021 yılında birçok bölgede yeni çalışmalara Belediye olarak imza attık. 2022 yılı sonu ve 2023 yılı başı hedeflerimiz arasında özellikle kenar mahallelerimizde el değmemiş yol ve kaldırım çalışması kalmayacak.

 

            Biz Kırşehir ve Kırşehirli hemşehrilerimiz için tüm paydaşlarımızla ve ekibimizle birlikte bundan sonra da var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Amacız Kırşehir’in gelişimi ve halkımızın her alanda rahatlamasıdır; bu noktada art niyeti olanlar da Kırşehir Belediyesi’nin çalışmasını engellemekten vazgeçip kirli ellerini çeksinler.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA