Tarih: 09.01.2023
BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NDAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Başkanımız Ekicioğlu: Sahada çalışan basın emekçilerimize demokrasinin gelişimi açısından büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:


“Basınımız vatandaşın gören gözü, işiten kulağı ve söyleyen dili olarak çağdaş demokrasilerin en temel unsurlarından birisi olduğunu ifade etmek isterim.


 Demokrasilerde basının “milletin sesi” olma sorumluluğunu yerine getirebilmesi için olmazsa olmaz koşul ise kuşkusuz basının özgür koşullarda çalışmasını gerektirir.


 Basın özgürlüğünün, gerçekleri öğrenme ve halka aktarma hakkı olduğu unutulmamalı ve bu hakkın kullanılmasının, basın camiasının hiçbir baskı, tehdit, yönlendirme, sansür ve cezalandırma altında kalmadan görevini en iyi şekilde yerine getirmesiyle gerçekleşeceği bilinmelidir.


 Basının haber verme ve denetleme başta olmak üzere, görev ve sorumluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesi gerekmektedir.


 Şiddet ve hakaret içermediği sürece, basın meslek etik ilkeleri çerçevesinde düşünceler ve fikirler özgürce ifade edilebilmelidir. Basınımızın da görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmaması, her şart altında toplum yararını gözetmesi, kişi haklarına ve özel hayata saygıyı üstün tutması, bireylerin doğru, sağlıklı haber alma ve bilgi edinmesini sağlama ilkesinden ödün vermemesi, elbette ki önemli bir sorumluluk olarak yerine getirilmelidir.


 Bu noktada sahada çalışan basın emekçilerimize ise demokrasinin gelişimi açısından büyük görevler düşmektedir.

 Bu duygu ve düşüncelerle; zor şartlarda görevini yapan tüm basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor; görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor ve tüm basın emekçilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA