Tarih: 02.12.2022
EYÜP SULTAN AYLAR ENGELSİZ KONSERİ 3 ARALIK CUMARTESİ GÜNÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 18:00’da Eyüp Sultan Aylar Engelsiz Konseri verilecek.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

 

“Unutulmamalıdır ki Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmesi ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulması ile mümkündür. Engelli insanlarımıza karşı toplumsal duyarlılığı en yüksek noktalara yükseltmek ve onların yaşama tutunmalarını sağlamak ise hepimizin en önemli görevleri arasında yer alıyor.

 

Engelli vatandaşlarımız için kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Demokratik, çağdaş, sosyal bir devlet olmanın en önemli unsurlarından biri de engelli insanlarımızın ekonomik-sosyal-kültürel sorunlarının çözülmesi ve engellilerin üreterek toplumsal yaşama kazandırılmasıdır.

 

Engelli yurttaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Bunun bilinciyle eğitimden sağlığa, iş yaşamından, kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe kadar çok ciddi ve çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır.

 

Bu sorunlar sadece engelli vatandaşlarımızın değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunları çözmek için toplumun her kademesinin ortaklaşa çalışması gerekmektedir.

 

Engelli olmak bir kusur değildir. Engelli yurttaşlarımız için korumacı değil, onlara fırsat eşitliğini tanıyan bir düşünce ve uygulama içinde olmamız gerekmektedir. İş ve eğitim hayatında olduğu kadar, yaşamın her alanında daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hak olan engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında ve destekçileri olduğumuzu belirtiyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.

 

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, tüm Kırşehirli hemşehrilerimi 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 18:00’da, Kırşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz ücretsiz Eyüp Sultan Aylar Engelsiz Konserine davet ediyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA