Tarih: 03.08.2022
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, ANA İSALE HATLARINDA TAMAMLANMAMIŞ ASBESTLİ BORULARI DEĞİŞTİRİYOR!

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu: Su hepimizin ortak değeridir; değerimize sahip çıkalım!

 

Belediye Başkanımız Ekicioğlu, mevsimsel kuraklıktan kaynaklı olarak suya olan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığına dikkat çekerek suyun tasarruflu kullanılması gerektiğini vurguladı. İlimiz ana isale hattındaki tamamlanmamış olan astbestli boruların da değiştirildiğini ifade eden Başkanımız Ekicioğlu, Çukurçayır Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve Kervansaray Mahallesi’nde yapımı devam eden çalışmaları da yerinde inceledi. Başkanımız Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Sevgili hemşehrilerimiz; su geleceğimizdir ve geleceğimizi sağlıklı bir şekilde yaşayabilmemiz için ide suyumuzu tasarruflu kullanmamız gerekir. Yaşanan mevsimsel değişiklikleri de göz önünde bulundurarak her zamankinden daha dikkatli ve duyarlı olmamız gerekiyor.

Biz Kırşehir Belediyesi olarak siz değerli hemşehrilerimizin sağlığının her şeyden önce geldiğini düşünüyoruz. Ekiplerimiz ilimiz ana ishale hattındaki tamamlanmamış olan astbestli boruların değişimini yapmaya devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere Nisan ayında da Yeni Kuyular İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı teknik heyeti tarafından yapılan incelemeler sonrasında geçici kabul yapılarak, DSİ 12. Bölge Müdürlüğü ve  Kırşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Belediyemize devri gerçekleştirilmişti.

 Yapılan işlem sonrasında yer altı suyu kaynaklarından temin edilen suyun arıtılması amacıyla 250 l/s (21.600 m3/gün) kapasiteli membranlı paket tip arıtma tesisi yapımı tamamlanarak halkımızın kullanımına sunuldu.

Yaşanan iklim değişiklikleri ve su kullanımındaki-tüketimindeki plansızlıkların meydana getirdiği olumsuzlukların giderilmesi için Kırşehir Belediyesi olarak çalışmalarımız aralıksız sürüyor.

 Suyun kaynağından musluğa ulaşabilmesi ve Kırşehirli hemşehrilerimizin tüketimine sunulabilmesi için Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüz tarafından içme suyu kaynakları ve dağıtım sistemi içerisinde yenileştirme çalışmalarımız da aralıksız bir şekilde sürmektedir.

 Yeni içme suyu hatlarının inşa edilmesi, hatlarda yer değişikliği yapılması ile yenileme ve bakım – onarım çalışmaları sebebiyle zaman zaman planlı kesintiler yapılsa da Kırşehirli hemşehrilerimizin mağdur olamamaları içinçalışmaya devam ediyoruz. 

 Su kullanımında hepimizin ileri derece hassasiyet göstermesi gerekiyor. Su hepimizin ortak değeridir ve budeğerimize sahip çıkalım.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA