Tarih: 02.01.2023
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, “TOPRAK ASLA KARŞILIKSIZ BIRAKMAZ” SLOGANIYLA ATA TOHUMU DAĞITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ


Kırşehir Belediyesi, ilimizdeki Organik Tarımın gelişilmesine katkı sunmak amacıyla toplamda 3 Bin adet tohum zarfından oluşan Biber, Domates, Renkli Mısır, Kavun, Karışık Balkabağı, Sarı Armut Çeri ve Kırkağaç Kavun tohumlarını dağıtımını Belediye Başkan Yardımcımız Osman Uçar’ın katılımıyla 30 Aralık 2022 Cuma günü gerçekleştirdi. 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu Ata Tohumu dağıtımıyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında şunları ifade etti: 

  “Kırşehir Belediyesi olarak “Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğu “40 Köy 40 Tohum” projesi kapsamında yıl 2022 yılı içerisinde ücretsiz fide dağıtımı da gerçekleştirmiştik.

Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber ve patlıcan vb. sebzelerinin yerli tohumlarından ürettiğimiz fideleri Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirerek organik tarımın gelişimine katkı sunarken; 30 Aralık 2022 Cuma günü de 3 Bin adet tohum zarfından oluşan Biber, Domates, Renkli Mısır, Kavun, Karışık Balkabağı, Sarı Armut Çeri ve Kırkağaç Kavun tohumlarını hemşehrilerimizlebuluşturdu. 

          Biz, göreve geldiğimizden beri yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Amacımız, üreten bir Kırşehir’i hep birlikte inşa etmek.

Sosyal ve Üreten Belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızı yerli fidelerimizle ve tohumlarla buluşturmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı yerli tohum ve fide kullanarak tarımsal üretim yapmaya ve tarımsal üretimimizin gelişimine katkı sunmaya davet ediyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA