Tarih: 28.11.2022
TRAFİK KAZASINDA YARALANAN SOKAK KÖPEĞİNİN İLK TEDAVİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, trafik kazasında yaralanan sokak köpeğine ilk müdahaleyi yaparak Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hayvan Hastanesi’ne sevkini gerçekleştirdi

 

Trafik kazasında yaralanan ve ayağında kırık tespit edilen sokak köpeği, Veteriner İşleri Müdürlüğümüze getirilerek ilk müdahalesi yapıldı.

 

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından teşhis ve ilk tedavisi uygulanan köpek, Kırşehir Belediyesi olarak Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile uyguladığımız protokol çerçevesinde tedavisi tamamlanmak üzere Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hayvan Hastanesi’ne gönderildi.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiklerinden beri gerek yaban hayvanlarının korunması, gerekse de tedavileri noktasında Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Başkanımız Ekicioğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması ve çeşitli nedenlerle de yaralananların tedavileri için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Kırşehir Belediyesi olarak hayvanları ve yaban hayatını korumanın önemine inanıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz ihtiyaç duyulan her noktada bakım ve tedavi konusunda katkı sunmaya devam ediyor.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA