GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ

Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü arkasında yaklaşık 20.000 m2 alana kurulacak Güneş Enerji Santrali projemiz Belediyemiz’in  öz kaynakları ile yaklaşık 5 milyon 300 bin TL’ye mal olacaktır. Faaliyete geçme süresi yaklaşık 3 ay gibi bir zamandır. Kurulma aşamasındaki tesisimizin kurulu gücü 1 megawatt’tır. Çevreye duyarlı Güneş Enerjisi Santralimizin faaliyete geçmesi ile birlikte yıllık ortalama 1.379.438 kilowatt/saat enerji üreteceğiz. Belediyemiz’in enerji ihtiyacı için 6 megawatt’lık güce ihtiyaç vardır. Amacımız bu potansiyeli artırarak Belediyemiz’in enerji ihtiyacını tamamı ile karşılamaktır. Enerji Santrallerimize finans sağlamamız durumunda ilavelerle devam edeceğiz.

Projeyi Sosyal Medya'da Paylaş;
DİĞER PROJELER
KIRKÖY PROJESİ
Kırköy Projesi
GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ
Güneş Enerjisi Projesi
AHİ EVRAN-I VELİ KÜLLİYESİ
Ahi Evran Külliyesi, Kırşehir’imizin tanıtımında önemli rol üstleneceği gibi, kıymetli bir kültürel mirasın temsilcisi olarak yeniden canlandırılması için de önem arz eden bir sosyal sorumluluk projesidir.
ŞEHİRİÇİ MİNİBÜS TERMİNALİ PROJESİ
Eski Pazar alanının bulunduğu 10.500M²’lik yer Şehir içi Minibüs olarak projelendirildi. Kent sakinleri için rekreatif bir alan oluşturulması amaçlanmıştır.