Tarih: 23.02.2024
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, “EMEKÇİ KADINLAR BULUŞMASI” TEMALI SERGİ AÇILIŞINI NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRDİ.

KADIN EMEK BULUŞMASI SERGİSİ 26’ ŞUBAT’A KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir milletvekilimiz Metin İlhan ve CHP İl Başkanı Baran Genç ile birlikte Kooperatiflerin, Kadın Emek Pazarı Emekçi Kadınlarının, Kırşehir Belediyesi bünyesindeki kurslarımızdave evde bireysel olarak üretimde bulunan Emekçi Kadınların ürettikleri, el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı “Emekçi Kadınlar Buluşması” temalı sergi açılışını Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’mizde gerçekleştirdi.

23 Şubat 2024 Cuma günü saat 11.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde açılışı yapılan sergide bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, “Bilindiği üzere toplumsal yaşamımızda kadın-erkek eşitliği temel bir haktır. Kadınların erkeklerle sadece kâğıt üzerinde değil, toplumsal yaşamın tüm alanlarında eşit hak ve fırsatlara sahip olmalarını, eşit muamele görmelerini, özgür ve eşit insanlar olarak aynı zamanda ekonomik alana katkı sunacak üretimlerini de Kırşehir Belediyesi olarak önemsiyoruz.

 Açılışını gerçekleştirdiğimiz “Emekçi Kadınlar Buluşması’nda emekçi kadınlarımız üretmiş oldukları ürünleri hemşehrilerimize sunmakla kendilerinin ekonomik alanda da var olduklarını ve isterlerse neler yapabileceklerini göstermektedirler. Şu bilinmelidir ki bizim Belediyecilik anlayışımızda kadınların kendi yaşamlarını istedikleri şekilde düzenlemeleri çok önem arz etmektedir.

 Kadınlar aile içinde, kamusal yaşamda ve de iş hayatında daha eşitlikçi bir ilişki talep etmektedir. Bilinmelidir ki kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduğu zaman toplum da daha güçlü olacaktır. 

Sosyoekonomik kalkınmanın tartışmasız ön koşulunun kadın emeğinden geçtiğinin bilinciyle 26 Şubat Pazartesi gününe kadar açık kalacak olan “Emekçi Kadınlar Buluşması’nın tüm emekçi kadınlara ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA