Tarih: 17.11.2022
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: GELECEĞİMİZ İÇİN, DOĞAYA OLAN BORCUMUZU AĞAÇ DİKEREK ÖDÜYORUZ!

Kırşehir Belediyesi tarafından, “Yeşil Bir Gelecek için Bir Fidan da Sen Dik” etkinliği kapsamında, 20 Kasım 2022 Pazar günü saat 12:00’da Bahçelievler Mahallesi 24 Aralık Atatürk İlkokulu yanında Fidan dikimi gerçekleştirilecek.

 

            Fidan dikimine katılacak olan hemşehrilerimize Fidanlar Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak verilecek olup; Belediye Binası önünden saat 11:00’da ücretsiz servisler kalkacak.

 

            Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Biz, Kırşehir Belediyesi olarak  “Daha Yeşil Bir Kırşehir İçin, Geleceğimizi Hep Birlikte Yeşertelim” diyoruz.

 

Doğanın bize verdiği şeyleri düşünecek olursak, bizim de doğaya vereceğimiz en güzel hediyenin ağaç dikmektir.

 

Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyütüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken en önemli şeylerden biri olacaktır.

 

Kırşehir Belediyesi olarak “Daha Yeşil Bir Kırşehir”i yaratmak için ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor ve bu konuda çalışma yürüten herkese de destek oluyoruz.

 

Diktiğimiz her fidanla, geleceğe daha güzel ve daha yeşil bir Kırşehir bırakmayı amaçlıyoruz.  Küresel ısınmanın, iklimsel dokunun bozulmasının ve aşırı derecede betonlaşmanın önüne geçmek için çocuklarımıza ve gençlerimize doğa sevgisini kazandırmak en büyük görevimizdir.

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras; onların rahat bir şekilde yaşayabilecekleri tertemiz ve yemyeşil bir Kırşehir’dir, Dünyadır.


 Tüm hemşehrilerimizi “Yeşil Bir Gelecek için Bir Fidan da Sen Dik” sloganıyla hayata geçireceğimiz Fidan dikme programına atılmaya davet ediyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA