Tarih: 12.02.2024
KIRŞEHİR BELEDİYESİ, “TOPRAK ASLA KARŞILIKSIZ BIRAKMAZ” SLOGANIYLA YERLİ TOHUM DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kırşehir Belediyesi, ilimizdeki Organik Tarımın geliştirilmesine katkı sunmak amacıyla toplamda 3 Bin adet tohum zarfından oluşan tohumları Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu milletvekilimiz Metin İlhan’ın da katılımıyla 10 Şubat 2024 Cumartesi günü Cacabey Meydanı’nda  gerçekleştirdi. 


Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu Yerli Tohum dağıtımıyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında şunları ifade etti: 

 

“Kırşehir Belediyesi olarak “Yerli Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğu “40 Köy 40 Tohum” projesi kapsamında geçtiğimiz yıllarda ücretsiz fide dağıtımı da gerçekleştirmiştik.

 

Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan Karışık Domates, Karışık Biber, Lif Kabak, Balkabağı, Kişniş, Renkli Mısır, Mor Topan Patlıcan, Kılbiber, Ayhan ve Yamuta Patlıcan, Pembe Oturak Çanak Domates, Karışık Patlıcan, Sarı Karpuz, Tatlı Kılbiber, Karışık Etli Kalın Tatlı Biber, Şamama Kavunu, Çanakkale Oturak Domates, Beyaz Yumurta Patlıcan, Salatalık, Karışık Çeri Domates vb. sebzelerin yerli tohumlarından Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirerek organik tarımın gelişimine katkı sunduk.

 

Biz, göreve geldiğimizden beri yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Amacımız, üreten bir Kırşehir’i hep birlikte inşa etmek.


Sosyal ve Üreten Belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızı yerli fidelerimiz ve tohumlarla buluşturmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı yerli tohum ve fide kullanarak tarımsal üretim yapmaya ve tarımsal üretimimizin gelişimine katkı sunmaya davet ediyorum.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA