Tarih: 13.01.2023
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KIRŞEHİR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE ÇORBA İKRAMI

        Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu: Geleceğimizin teminatı gençlerimiz bizim için her şeyden önemli.

 

        Atatürkçü Düşünce Derneği Kırşehir Şubesi’nin teklifiyle, Kırşehir Belediyesi olarak Kırşehir Lisesi’nde okuyan öğrencilere çorba ikramında bulunduk.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, eğitimde fırsat eşitliğinin olmadığı ve her kademesiyle paralı hale geldiği bir zamanda, yeterli ve nitelikli eğitim almanın tüm öğrencilerin hakkı olduğunu ifade etti. Başkanımız Ekicioğlu, eğitimde marka kent olarak övündüğümüz Kırşehir’in adını her zaman üst sıralara yazdıran öğrencilerimizin her zaman yanlarında olduklarını dile getirerek şunları ifade etti:


“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimiz elbette bizler için de çok önemli. Onların iyi bir eğitim almaları ve sosyal yaşam standartlarının da iyileştirilmesi için hem yerelde hem de ulusal bazda projelerin hayata geçirilmesi gerekiyor.


Hatırlanacağı üzere Kırşehir Belediyesi olarak, Kasım 2021 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) merkez yerleşkesinde kurduğumuz Çorba Evi’nde üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikramında bulunmaya devam ediyoruz. 12 Ocak 2023 tarihinde de Atatürkçü Düşünce Derneği Kırşehir Şubesi’nin teklifiyle, Kırşehir Belediyesi olarak Kırşehir Lisesi’nde okuyan 450 öğrenciye çorba ikramında bulunduk. 


Kırşehir Belediyesi olarak gençliğin; öğrencisiyle, çalışanıyla ülkemizin geleceğinde ve tüm yönetim aşamalarında söz sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğinin olmadığı ve her kademesiyle paralı hale geldiği bir zamanda, yeterli ve nitelikli eğitim almak tüm gençlerimizin hakkıdır.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA