Tarih: 12.08.2021
ŞEHİR İÇİ MİNİBÜS TERMİNALİ İKMAL 2 İNŞAATI İHALESİNE ÇIKILACAK

Eski Pazaryeri alanına Şehir İçi Minibüs Terminali olarak projelendirilen ve yapımı devam eden 10 bin 500 metre karelik alanda ikinci etap ihale aşamasına gelindi

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir halkının ulaşım kalitesini arttırma yolunda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade ederek “Şehir içinde kolay ulaşımın sağlanması için modern kenttin olmazsa olmazlarından olan konforlu, işlevsel ve ihtiyaca yanıt verebilecek nitelikli bir Terminal oluşturma gayreti içerisindeyiz. Projenin tamamlanmasıyla Belediye Otobüslerine ilaveten şehir içi ulaşım düzeninin de hızlanarak güçlenmesini sağlayacağız.

 

Söz verdiğimiz gibi Kent hayatının kolaylaştırılması noktasında daha önce planladığımız projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Yapılacak olan Şehir İçi Minibüs Terminali İkmal 2 İnşaatının İhalesiyle birlikte Terminalin ince kısımları, elektrik ve mekanik alt yapısı aşaması tamamlanmış olacak.

 

Tamamını Belediyemiz imkanlarıyla kredi çekmeden tamamlamaya çalıştığımız minibüs terminali ve otoparkın elektrik ve mekanik aksamına ilişkin ihalesini de gerçekleştirerek bölgede yaklaşık 600 araçlık otopark ve şehir içi minibüsleri ile çevre köylerin araçlarının terminali hizmete açılmış olacak.

 

Şehir İçi Minibüs Terminali altında yer alan kapalı otoparkımız, inşaatın tamamlanması ile birlikte halkımızın hizmetine sunulacak ve o bölgede yoğun olan araç trafiğini rahatlatacaktır.” dedi.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER