KIRŞEHİRİ
TANIYIN
Tarihimize Göz Atın !
Kırşehiri Tanıyın
TAMAMLANAN
PROJELERİMİZ
Projelerimiz Hayata Kavuşuyor !
Projelerimiz
DEĞERLENDİRELİM
PROJEM VAR
Projenizi Bizimle Paylaşın !
Projelerimiz
SELAHATTİN EKİCİOĞLU
KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANIMIZ HAKKINDA
KIRŞEHİR BELEDİYESİ

Selahattin Ekicioğlu 3 Mart 1960’ta Kırşehir’de çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Duvar ustalığı yapan dedesinden kalan yarım bir duvar, ticaret yaşamının ilk adımını oluşturdu. 1970’li yıllarda babasıyla birlikte bir kooperatif oluşumuyla inşaat sektörüne giren Ekicioğlu ticari faaliyetlerini aile şirketi olarak sürdürdü.            

1983’te şirket bünyesine ulusal ve uluslararası taşımacılık, yakacak ve inşaat malzemesi tedariki işini ekledi.            

1990’lı yılların başında otomotiv alanında da faaliyete başlayan Ekicioğlu, bu kapsamda tarım makineleri satışı; lastik, jant ve akü bayilikleri yaptı.            

İzmir’de Ekicioğlu Tarım adıyla tarım ilacı ve tohum distribütörlüğünü yürüttü. 1993’ten bu yana birçok ulusal, uluslararası zirai ilaç ve tohum markasının Ege Bölgesi dağıtımını yaptı. Ekicioğlu Tarım, kendi adına patentli birçok zirai ilacın üretimini de yaptırdı.            

2004 yılından bu yana Kırşehir’de eğitim sektöründe faaliyet göstererek; Kırşehir’in eğitimdeki başarısında paydaş olmanın, insana yatırımın mutluluğunu yaşadı. 

Selahattin Ekicioğlu, 2012 yılında Kırşehir’de kurulan Ekicioğlu Mimarlık Tasarım Ofisi ile inşaat sektöründe ailenin dördüncü kuşağını da buluşturdu. Ticari ve sosyal yaşamda “önce insan” ilkesini kılavuz edindi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif, fahri görevler üstlendi.            

Kadınların, gençlerin sosyal ve ticari alanda etkin rol almasını, sorumluluklar almasını önemsedi; bu amaçla toplantılara, çalıştaylara, çeşitli organizasyonlara öncülük ve ev sahipliği yaptı.            

Yaşam ve yönetim tarzında ortak akla, çoğulculuğa, görüş alışverişine önem verdi. Çevre, kent kültürü, istihdam gibi konulara hep duyarlı oldu. Sorunları çözmede, şehrin gelişmesinde inisiyatif alan, birleştirici roller üstlendi.            

Modernleşmenin gelenekten kopmadan gerçekleşmesi gerektiğine inanan Ekicioğlu, Kırşehir’in değeri olan “abdallık” geleneğine ve abdallara desteği, saygıyı atadan miras bir görev saydı.            

2009 yılında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna seçilen Ekicioğlu, dört yıl başkan yardımcılığı yaptı.            

2013 yılı Mayıs ayında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 2014 yılında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, dört ayrı yönetim sistemine başvurup ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi , ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi , ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi , ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi olmak üzere dördünün de sahibi olan tek oda unvanını aldı.            

Türlü denetimlerden başarı ile çıkarak akreditasyon sürecini de tamamlayan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, beş yıldızlı oda statüsüne kavuştu.            

Nisan 2018’de üyelerin büyük teveccühü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar seçildi. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2013-2018 yılları arası TOBB İnşaat Kurulu Üyeliği ve devam eden Ar-Ge İnovasyon Kurulu Üyeliği görevini de yürüten Selahattin Ekicioğlu, 13 Kasım günü Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti.            

6 Aralık 2018 Perşembe günü CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekicioğlu, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Kırşehir Belediye Başkanı seçildi. 21 Aralık 2023 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Kırşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Ekicioğlu, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden Kırşehir Belediye Başkanı  seçildi. Evli ve üç çocuk babasıdır. 

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA