Tarih: 23.06.2022
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, AHİ KÜLLİYESİ’NDEKİ ZANAATKÂRLAR ÇARŞISI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu: Kırşehir, “kent kimliği” olan bir şehir ve bu kimliği siz değerli zanaatkârlarımızla birlikte tanıtacağız!

 

23 Haziran 2022 Perşembe günü KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcılarımızla birlikte Ahi Külliyesi’ndeki Zanaatkârlar Çarşısı esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen Başkanımız Ekicioğlu, Ahilik Postu Üzerinde oturan Ahi Esnafımızın her zaman yanında olduklarını ifade etti.

 

Kahvaltı programında bir açılış konuşması gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcımız Nuri Araz, Zanaatkârlar Çarşısı’nda 32 meslek grubunu bir araya getirdiklerini ve kendileriyle de sürekli iletişim halinde olacaklarının altını çizdi.

 

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk ve Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz da Çarşı Esnafına meslek hayatlarında başarılar dileyerek Ahilik Felsefesinin paylaşılması noktasında kendilerine başarılar dilediler.

 

  Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu Zanaatkârlar Çarşısı Esnafına hitaben yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

 

“Biz Kırşehir Belediyesi olarak vatandaşın ve esnafımızın gelmelerini beklemeden, kendi alanlarında ziyaretleri sürekli yapıyor ve istişarelerde bulunuyoruz.

 

Kırşehir ve Kırşehirli esnaflarımız için Ahilik Felsefesi çok önemli. Kültür elçilerimiz olan siz değerli esnafımızın da Ahilik Felsefesinin tanıtımında çok önemli bir misyonunuz var. Bu çarşımızın oluşturulmasında katkı sunan esnaf odalarımıza da bugüne kadar yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Yakın bir zamanda Müzemizin de faaliyete geçmesinin ardından kültürümüzün ve Ahilik Felsefesinin yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması anlamında önemli bir mesafe kat etmiş olacağız.

 

Zanaatkârlar Çarşımız 32 meslek grubuyla önemli bir merkez olacak. Bu noktada, Ahilik Felsefesi öğretileri doğrultusunda ticaret yapmak da Kırşehir’imize çok şey kazandıracak. İlimiz Kırşehir, “kent kimliği” olan bir şehirdir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de Kurtuluş ve Kuruluş Mücadelesi yıllarında çok önem verdiği bir şehir olan Kırşehir, bundan sonra da tarihten gelen birikimleriyle Ahilik Felsefesini siz değerli esnaflarımızın katkılarıyla aktarmaya devam edecek. Ahilik Postu üzerinde oturan Ahi Esnafımıza ise bu noktada büyük sorumluluklar düşüyor.

 

Bundan sonrası için de sizlerle sürekli görüş alış verişinde bulunacak ve sorunların çözümü noktasında birlikte hareket edeceğiz.”

 

Zanaatkârlar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Kundura Ustası Ali Bilge de çarşı esnafı adına programa katılan herkese Başkanımız Ekicioğlu’nun şahsında herkese teşekkür etti. 

Yapılan konuşmaların ardından Zanaatkârlar Çarşısı Esnafı kendi iş yerlerinde tek tek ziyaret edilerek hayırlı kazançlar dilendi.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA