Tarih: 30.12.2021
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: İSTİHDAM YARATAN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ!

BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU, BASIN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

 

Başkanımız Ekicioğlu: Üretmeyen bir belediyenin batmaya mahkûm olduğunu düşünüyorum. Bu noktada Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir!” sözü bizler için çok büyük bir anlam ifade etmektedir.

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Milletvekilimiz Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç ve Başkan Yardımcımız Osman Uçar'la birlikte, Kırşehir Express gazetesi yazı işleri müdürü Halil Durukafa'yı, Umut ve Âşıkpaşa gazeteleri genel yayın yönetmeni Mehmet Emin Turpçu'yu ve Kırşehir Haber 24 sahibi Alpaslan Demirbaş'ı ziyaret ederek gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulundu.

 

Kırşehir Express gazetesi yazı işleri müdürü Halil Durukafa, Umut ve Âşıkpaşa gazeteleri genel yayın yönetmeni Mehmet Emin Turpçu ve Kırşehir Haber 24 sahibi Alpaslan Demirbaş’la gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulunan Başkanımız Ekicioğlu, Millet İttifakı olarak ülkenin ve şehrin sorunlarını bildiklerini ve bu bağlamda çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini ifade etti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkanımız Ekicioğlu gündeme ilişkin düşüncelerini aktarırken sorulan sorulara istinaden şunları ifade etti:

 

“Biz, Kırşehir Belediyesi olarak yerel basınımızla diyalog kurmanın ve istişare etmenin önemine inanıyoruz. Meslek etik ilkeleri doğrultusunda gazetecilik mesleğini icra edenlerin bir şehrin gelişimine ve demokrasisine sayısız katkıları olacaktır kuşkusuz.

 

 Türkiye’nin geldiği noktada sorunların çözümünün de hukuk ve demokrasi yoluyla olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti birlikteliği de sorunların çözümü ve aşılması noktasında çok önem arz etmektedir.

 

            Yaşanan siyasi gelişmeler ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz da hem partilerimiz hem de belediyelerimizin bugün seçim olacakmış gibi vatandaşın yanında ve çözüm odaklı çalışlalar yapmasını gerektiriyor. Biz de bu bağlamda Millet İttifakı olarak seçim olsa da olmasa da Kırşehirli hemşehrilerimizin huzur ve refahı için sahadayız ve çalışmalarımız aralıksız sürüyor.

 

Ekonomik alanda yaşanan gelişmeler de göstermiştir ki istihdama ve üretime yönelik çalışmalar yapmadan ve projeler üretmeden halkımızın refaha kavuşması çok zordur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak yıllardır atıl durumda bulunan Farbel Boya Fabrikası ve alanını alarak büyük bir projenin başlatılması için öncülük ettik. Kurmayı hedeflediğimiz ve Büyükşehir Belediyelerimizi de projelerimize dahil etmeyi düşündüğümüz bu projemizle Belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek olacağız. Projemizin hayata geçmesiyle birlikte 10 bin çiftçi ailesine ulaşmış olacağız. Üretmeyen bir belediyenin batmaya mahkûm olduğunu düşünüyorum. Bu noktada Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir!” sözü bizler için çok anlam ifade etmekte ve bizlere yolumuzu işaret etmektedir.

 

Bununla birlikte 20 Milyon Liralık tasarruf sağlamayı hedeflediğimiz GES Projemiz başta olmak üzere Kırşehir’de yapılamaz denileni yaptık. Ahi Külliyesi içerinde 32 meslek grubunun faaliyette bulunacağı iş yerlerine, söz konusu yerlerin faaliyete geçebilmesi için şirkete devrederek iskân verdik.

 

Gelinen süreçte borcumuzu 462 Milyon gibi devasa bir rakamdan 190 Milyona düşürerek yaptık. Üstelik yatırımlarımızın tamamını da sıfır kerdi ile gerçekleştirerek Türkiye’de örnek bir Belediyecilik sergiliyoruz.

 

Özellikle 2021 yılında birçok bölgede yeni çalışmalara Belediye olarak imza attık. 2022 yılı sonu ve 2023 yılı başı hedeflerimiz arasında özellikle kenar mahallelerimizde el değmemiş yol ve kaldırım çalışması kalmayacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi biz Belediye olarak asli görevlerimizle birlikte şehrin ekonomik-kültürel-sosyal dokusunu değiştirecek ve güzelleştirecek birçok projeyi de hayata geçirmeye başladık. Yaptığımız bu büyük işlerde amacımız Kırşehir’imizi modern bir yapıya kavuşturmak ve biz sıfır krediyle işlerimiiz yapıyoruz.

 

            Biz Kırşehir ve Kırşehirli hemşehrilerimiz için tüm paydaşlarımızla ve ekibimizle birlikte bundan sonra da var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Amacız Kırşehir’in gelişimi ve halkımızın her alanda rahatlamasıdır; bu noktada art niyeti olanlar da Kırşehir Belediyesi’nin çalışmasını engellemekten vazgeçip kirli ellerini çeksinler.

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA