Tarih: 27.06.2022
BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU: KADINLARIMIZIN HAZIRLADIKLARI EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜLMEYE DEĞER!

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU, CACABEY MEYDANI'NDAKİ EMEK BULUŞMASINA KATILARAK AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi ve Kırşehir Kent Konseyi'nin birlikte düzenledikleri Kadın Emek Pazarı'nın açılışını KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk ve Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül ile birlikte gerçekleştirdi.

 

27 Haziran 2022 Pazartesi günü Cacabey Meydanı’ndaki kadın Emek Buluşması’nın açılışında bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

 

            “Bir kentin olmazsa olmazlarından olan STK’lar, Meslek Odaları, Kent Konseyi, Esnaf Odaları vb. kuruluşlar o kentin bileşenleridir. Bu ortak akılla ve de özellikle Kadın Emek Pazarı’ndaki emekçi kadınlarımız sırasıyla kendilerine verilen yerlerde ürünlerini halkımızın tüketimine sunuyorlar. Cacabey Meydanı’nda daha görünür bir alanda ürünlerin sunulması için biz ke kendilerine Kırşehir Belediyesi olarak destek olduk.

 

        Aile ekonomisine; el emeği, göz nuru ürünleriyle, “her ev bir atölyedir” anlayışıyla destek olan kadınlarımız ürünlerini burada tüketiciyle buluşturarak katkı sunuyorlar. Bu da bizim istediğimiz ve desteklediğimiz projelerden biriydi.

 

      Kadın Emek Pazarındaki arkadaşların isteğiyle belirli aralıklarla Kırşehir Kent Konseyi’nin önderliğinde hep birlikte, emek veren kadınlarımızın ürünlerini hemşehrilerimizle buluşturuyoruz. Bu tür çalışmaları ve ürünleri halkımızla buluşturmak ise bizlerin sorumluluğudur.

Kadınlarımızın hazırladıkları el emeği, göz nuru ürünleri tüm hemşehrilerimizin görmesini isteriz.”

Çağrı Merkezi
Copyright © 2020 T.C. Kırşehir Belediyesi | Tüm Hakları Saklıdır.
Ceviz Bilişim Web Tasarım
ONLİNE İŞLEMLER ASKIDA FATURA